PIESAKIES KONSULTĀCIJAI
APCIEMO MŪS:
Ikšķile, Skolas iela 15, Latvija
NOSŪTI ZIŅU
info@splus.lv
PIEZVANI MUMS:
+371 20023905
+371 26148875
.

Pakalpojums

Notekūdens siltuma atgūšana

Notekūdens sevī satur enerģiju, kuru var izmantot ēkās siltuma un iekštelpu dzesēšanas vajadzībām. Tas ir apslēpts enerģijas potenciāls, kas šobrīd netiek izmantots. Ieviešot mūsu izstrādāto tehnoloģiju, iespējams mazināt enerģijas izmaksas un CO2 izmešu apjomu, kā arī atkarību no ārējiem enerģijas piegādātājiem.

Iekārta paredzēta energoapgādei nodrošinot apkures, karstā ūdens un iekštelpu dzesēšanas pieprasījumu ēkās, industriālos objektos, pārtikas ražotnēs u.c. Iekārtai nepieciešams pieslēgums notekūdens tīkliem. Siltumenerģijas un dzesēšanas pieprasījumi nav vienlaicīgi, notekūdens kalpo gan, kā enerģijas piegādātājs, gan tās akumulētājs. Iekārtas darbības efektivitāte aprēķināma, kā summa starp ēkai nodoto siltumenerģiju un iekštelpu dzesēšanas vajadzībām novadīto, kas dalīta ar elektroenerģijas patēriņu, kas nepieciešams šo procesu nodrošināšanai.

Siltumsūkņa darbības cikls, paredz divu enerģijas resursu radīšanu – aukstums un siltums. Abi šie resursi ir nepieciešami pārtikas ražošanas procesā. Notekūdens ir ražošanas procesa pārpalikums ar enerģētisku potenciālu un enerģijas akumulācijas īpašībām.

Ieguvumi

TEP aprēķins
Tehniskā risinājuma sagatavošana
Īss iekārtu ražošanas laiks

Biežāk uzdotie jautājumi

Ko nozīmē notekūdens siltuma atgūšana?
Notekūdens sevī satur siltuma potenciālu, kuru ir lietderīgi atgūt pirms tā novadīšanas notekūdens savākšanas sistēmā.
Kādos gadījumos ir lietderīgi atgūt notekūdeni pirms tā novadīšanas notekūdens savākšanas sistēmā?
Tas ir lietderīgi daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās, publiskajās ēkās, ražošanas ēkās, svarīgi, lai šajās ēkās ir pieprasījums pēc karstā ūdens un apkures.
Kādam mērķim izmanto atgūto siltumu no notekūdens?
Karstā ūdens un apkures nodrošināšanai ēkās, kā arī vasaras periodā pēc siltuma novadīšanas no notekūdens iespējams to izmantot iekštelpu atdzesēšanai, tādā veidā palielinot siltuma potenciālu, kuru savukārt izmantot karstā ūdens ražošanai.
Kā var atgūt siltumu no notekūdens?
Šo ciklu var realizēt ar notekūdens siltumapmaiņas tvertni, kurā ir ievietots patentēts notekūdens siltummainis, šī tehnoloģija ir S plus intelektuālais īpašums, kas patentēts visā pasaulē.
Kā var dzesēt iekštelpas ar notekūdeni?
Pēc tam, kad siltumsūknis caur siltumapmaiņas tvertni no notekūdens novada siltuma potenciālu karstā ūdens, apkures vajadzībām, notekūdens atdziest. S plus patentētā notekūdens siltumapmaiņas tehnoloģija, ļauj atdzisušo notekūdeni izmantot iekštelpu dzesēšanai, brīvdzesēšanas režīmā.
Vai ir lietderīgi dzesēt iekštelpas ar notekūdeni un kāpēc to darīt?
Iekštelpu dzesēšanas un karstā ūdens pieprasījuma cikli nesakrīt. Karstā ūdens pieprasījuma pīķi ir no rīta un vakarpusē, savukārt iekštelpu dzesēšanas pīķi ir no pēcpusdienas līdz vakaram. S plus tehnoloģija ļauj notekūdeni uzkrāt siltumapmaiņas tvertnē, lai tas kalpo gan kā siltuma, gan aukstuma akumulators ļaujot izmantot nepieciešamo potenciālu ar laika noīdi pēc vajadzības. Brīvdzešanas režīmā dzesējot iekštelpas netiek izmantots aukstumapgādes “Čilleris” paaugstinot iekštelpu dzesēšanas efektivitāti 8 līdz 12 reizes.
Vai ēkā radītais notekūdens ir pietiekoši, lai atgūstot siltumu būtu iespējams pilnībā saražot tai vajadzīgo karsto ūdeni?
Ar ēkā radītajiem notekūdeņiem nav pietiekoši, lai pilnībā saražotu karsto ūdeni, ja nestrādā iekštelpu brīvdzesēšanas cikls. Trūkstošu siltumu karstā ūdens sagatavošanai iegūst no zemes kontūra vai urbumiem.

Sazinies ar mums

Apciemo mūs:

Ikšķile, Skolas iela 15, Latvija

Nosūti ziņu:
Nosūti mums ziņu