PIESAKIES KONSULTĀCIJAI
APCIEMO MŪS:
Ikšķile, Skolas iela 15, Latvija
NOSŪTI ZIŅU
info@splus.lv
PIEZVANI MUMS:
+371 20023905
+371 26148875
.

Notekūdens siltuma atgūšana

Dzīvojamo un sabiedrisko ēku, kā arī rūpniecības procesā radītie notekūdeņi satur enerģētisko potenciālu, kas ir siltuma avots, tas šobrīd netiek izmantots energoapgādē.
Esam radījuši un patentējuši tehnoloģiju, kas ļauj šo apslēpto potenciālu izmantot!
Ieviešot mūsu izstrādāto tehnoloģiju, iespējams samazināt enerģijas izmaksas un CO2 izmešu apjomu, kā arī atkarību no ārējiem enerģijas piegādātājiem.
Iekārta paredzēta energoapgādei, nodrošinot apkures, karstā ūdens un iekštelpu dzesēšanas pieprasījumu ēkās, industriālos objektos, pārtikas ražotnēs u.c. Iekārtai nepieciešams pieslēgums notekūdens tīkliem, nodrošinot pieplūdi vismaz 12 m3/diennaktī pieplūdi, atkrībā no izvēlētās iekārtas jaudas.

Siltumenerģijas un dzesēšanas pieprasījumi nav vienlaicīgi, notekūdens kalpo gan, kā enerģijas piegādātājs, gan tās akumulētājs. Iekārtas darbības efektivitāte aprēķināma kopā ar siltumsūkni, kā summa starp ēkai nodoto siltumenerģiju un iekštelpu dzesēšanas vajadzībām novadīto, kas dalīta ar elektroenerģijas patēriņu, kas nepieciešams šo procesu nodrošināšanai.

 Iekārtas darbības principi un ieguvumi tās ekspluatācijā:

• Nav nepieciešama iepriekšēja notekūdeņu priekšapstrāde, pirms tie tiek novadīti uz UKT-REC iekārtu;
• Iekārta darbojas autonomā režīmā un tās apkope jāveic 1 – 2 reizes gadā, šo darbu veikšanai nav nepieciešams īpaši apmācīts personāls;
Gatava iekārta var tikt montēta ārējos notekūdeņu tīklos, mazākas jaudas iekārtas ir paredzētas uzstādīšanai ēkas pagrabā vai pie ēkas pamatiem pirms notekūdens novadīšanas pilsētas notekūdens savākšanas tīklos;
UKT-REC iekārtas modeļi pieejami jaudas diapazonā no 15 līdz 45 kW un mazākās iekārtas izmērs ir tikai 2 x 2 m.

Mūsu iekārta UKT-REC ļauj siltumenerģiju no notekūdeņiem atgriezt atpakaļ pie patērētāja ēku apkurei, karstā ūdens sagatavošanai, kā arī atdzisušo notekūdeni var izmantot ēkas iekštelpu dzesēšanai brīvdzesēšanas režīmā.

Mēs piedāvājam arī patentētu risinājumu, ko pielāgot zivjaudzētavu baseina notekūdens siltuma atgūšanai.

Biežāk uzdotie jautājumi

Ko nozīmē notekūdens siltuma atgūšana un kā tas notiek?

Notekūdens sevī satur siltuma potenciālu, tādēļ to ir lietderīgi atgūt pirms tas tiek novadīts uz notekūdens attīrīšanas iekārtām. Iekārtu UKT- REC var uzstādīt gan daudzdzīvokļu ēku kanalizācijas sistēmu izvadā, gan centrālo notekūdeņu novadīšanas tīklu posmos. Mazāko iekārtu UKT-REC15, kuras jauda ir 15 kW, mazo izmēru dēļ ir iespējams uzstādīt pagraba stāvos.

Kā izskatās UKT-REC iekārta un kā tā darbojas?

Iekārta tiek piegādāta gatava montāžai, un tā sastāv no:
1. notekūdeņu akumulācijas tvertnes;
2. siltumsūkņa kontūra apkures (pievienojums ventilācijas/ rekuperācijas sistēmai) un karstā ūdens sagatavošanai;
3. brīvdzesēšanas kontūra iekštelpu dzesēšanas vajadzībām;
4. 
notekūdens cietās frakcijas atdalīšanas tvertne;
5. spiedvada pievienojuma notekūdens cietās frakcijas novadīšanai;
6. notekūdeņu ieplūde;
7. notekūdeņu izplūde.

Iekārtā ieplūst notekūdeņi, kuru temperatūra svārstās no +8ºC līdz +24ºC. Sākumā tas nokļūst cietās frakcijas atdalīšanas tvertnē un tālāk pārplūst uz akumulācijas tvertni. Akumulācijas tvertnē ir ievietoti siltummaiņi, kas nodrošina siltuma iegūšanu un atdošanu apkārtējā vidē, šajā gadījumā akumulācijas tvertnē esošajiem notekūdeņiem. Siltummaiņos plūstošais siltumnesējs tiek novadīts uz siltumsūkni un ēkas apkures, ūdens sagatavošanas un dzesēšanas iekārtām. Iekārta pēc uzstādīšanas tiek aprīkota ar vadības programmatūru, kas regulē un monitorē UKT-REC iekārtas darbību. Iekārtu ir iespējams aprīkot ar notekūdeņu skaitītāju.

Vai notekūdens spēj saražot karsto ūdeni ?

Ar ēkā radītajiem notekūdeņiem nav pietiekoši, lai pilnībā saražotu karsto ūdeni, ja nestrādā iekštelpu brīvdzesēšanas cikls. Karsto ūdeni akumulācijas tvertnē parasti var uzsildīt līdz +55ºC, papildus siltumu karstā ūdens sagatavošanai var iegūt no zemes kontūra vai urbumiem, kā arī izmantojot elektroenerģiju.
Elektroenerģijas izmantošanas gadījumā sistēmu iespējams aprīkot ar programmatūras moduli HeatTrail, kas reālā sistēmas darbības laikā, automātiski sekos līdzi elektroenerģijas cenu svārstībām biržā, dinamiskā elektroapgādes tarifa ietvaros. Tas nozīmē , ka karstā ūdens papildus sildīšana tiks salāgota ar viszemāko elektroenerģijas tirdzniecības biržas cenu.

Vai notekūdens spēj dzesēt telpas un cik tas ir lietderīgi?

Pēc tam, kad siltumsūknis caur siltumapmaiņas tvertni no notekūdens novada siltuma potenciālu karstā ūdens un apkures vajadzībām, notekūdens atdziest. S plus patentētā notekūdens siltumapmaiņas tehnoloģija, ļauj atdzisušo notekūdeni izmantot iekštelpu dzesēšanai, brīvdzesēšanas režīmā.
Iekštelpu dzesēšanas un karstā ūdens pieprasījuma cikli nesakrīt. Karstā ūdens pieprasījuma pīķi ir no rīta un vakarpusē, savukārt iekštelpu dzesēšanas pīķi ir no pēcpusdienas līdz vakaram. S plus tehnoloģija ļauj notekūdeni uzkrāt siltumapmaiņas tvertnē, lai tas kalpo gan kā siltuma, gan aukstuma akumulators ļaujot izmantot nepieciešamo potenciālu ar laika nobīdi, pēc vajadzības. Brīvdzešanas režīmā dzesējot iekštelpas netiek izmantots aukstumapgādes “Čilleris” paaugstinot iekštelpu dzesēšanas efektivitāti 8 līdz 12 reizes.

Sazinies ar mums

Izvēlies siultumsūkņu jaudu savai ēkai un sazinies ar mums, lai varam sagatavot izmaksu piedāvājumu!

Apciemo mūs:

Ikšķile, Skolas iela 15, Latvija

Nosūti ziņu:
Nosūti mums ziņu